
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Hold Current | 1.2 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 2 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 700 mV |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 25 A |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| On-State Voltage | 1.4 V |
| On-State Current | 4 A |
Stock: 1187
Distributors
pcbx
Unit Price$0.77098
Ext.Price$0.77098
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.77098 | $0.77098 |
| 10 | $0.70722 | $7.07220 |
| 25 | $0.64874 | $16.21850 |
| 50 | $0.59510 | $29.75500 |
| 100 | $0.53381 | $53.38100 |
| 300 | $0.47883 | $143.64900 |
| 500 | $0.42952 | $214.76000 |
| 1000 | $0.40689 | $406.89000 |
| 3000 | $0.38545 | $1156.35000 |
| 5000 | $0.36515 | $1825.75000 |
| 10000 | $0.36064 | $3606.40000 |
